Jan Bet Procházka

Lampiónový průvod na Velké Kunratické

Od roku 2007 jsem se každý podzim trápil v Joensuu a sledoval výsledky Velké Kunratické, která měla téměř vždy v posledních letech ideální podmínky. Můj poslední čas byl z roku 2007, kdy jsem doklouzal na bahně za 11:47. Letos jsem konečně do kolonky svého finského studia napsal „absent“ a mohl vyrazit překonávat tři kopce a tři potoky.

Jako přípravné závody jsem zvolil minulý víkend HROB v Jilemnici. Není totiž nic lepšího vyzkoušet si 2x3h běh, abych věděl, zda těch 12min přes tři kopce zvládnu. O HROBu se nebudu moc rozepisovat, ale Šéďa mi zase vytuhnul, i když letos jen málo, takže to ani není vidět ve výsledkové listině. O HROBu se rozepsal i Sub-zero Honza.

Ale pojďme zpět k dnešnímu závodu. Naštěstí jsem se vešel do elity a startoval jsem v intervalu s Peťou Pechkem, jedním z největších favoritů. Peťa to rozběhl svižně, ale na laně na Hrádek už visel za mnou. V posledním kopci konečně předbíhám i Mráze, který startoval 10s předemnou a kousek před mezičasem i Šéďu. V tu chvíli už mám před sebou jenom prázdnou trať a tak zatínám zuby a vyvozuji velmi hlasité decibely, abych byl co nejdřív v cíli. Konečných 11:34 je super čas, kterým […]

Je statisticky dokázáno, že slunce…

Skončila letošní sezóna a je čas bilancování. Honza hodnotí pouze poslední týdny, protože místo počítání ročních km, musí počítat zuby Bertě. Zato například Pasi se rozepsal a odkryl součty, na které bych se chtěl jednou dostat. Já jsem letošní sezónu natrénoval 540 hodin a naběhal trochu přes 4700km. To nezní špatně, ale bohužel se mi nepodařilo vydržet dostatečně trénovat v závodním období, alespoň mám výzvu pro příští rok: Zátěže v jednotlivých týdnech, kdybych měl pojmenovat výstřely k 20h není to složité: Vánoce na Zdravotníku, Kanáry, Šumava a nakonec soustředění KR v Portugalsku. Z intenzity tréninku toho bohužel moc vidět není a to je to co asi letos pohřbilo celou sezónu. Správně by tam mělo být postupné zvyšování intenzity, tak snad za rok pod vedením nového kouče, s kterým jsem v kontaktu, ale ještě nesmím říct jeho jméno… Na závěr podíl mapových tréninků na běžeckých trénincích:

Jedním z největších problémů letoška je 28 dní nemoci. Bohužel jsem onemocněl i minulý týden ve Švédsku, kde jsme s Kalevanem trénovali na Tiomilu 2012. A tak jsem místo toho abych běžel Smalandkavlen jen zevloval na shromaždišti a místo toho abych 31. října začal nabíhat nové kilometry, tak ležím v posteli. Tak snad o […]