Jan Bet Procházka

Jak jsme do toho spadli

Začalo to asi tak, Mráz chtěl pořád jet točit na Šumavu. Prej má super lyžokočárek a chtěl vyzkoušet, zda vydrží tréninkové dávky z hotelu ČSTV i s Bertou na laně. Nakonec si to ale rozmyslel, asi jak zapadl v Harrachově, a místo na Šumavu vyrazil na letiště a PZL.

My ze Šéďou jsme v Harrachově nezapadli a taky nemáme žádnou Bertu, takže nemusíme nikoho tahat na laně a tak jsme vyhlásili hon na sud. V sobotu před závodem jsme do týmu sehnali Myra a Miňu a naše ambice po nádherném lyžování na sluníčku byly vysoké. Sníh nejel a vypadalo to, že v neděli by to nemuselo být jen o soupažích.

Večer jsme do toho opět spadli, jako do klistru. Nejdřív sundat starý, a nanést nový na lyže, žehličku, ruce, obal od lyží, toaleťák, kliku od dveří, hůlky…

Ráno před startem jsme pro jistotu nanesli se Šéďou a Myrem ještě dvě další vrstvy klistru a já těsně před startem jsem přidal už čtvrtou stříbrnou vrstvu, kterou jsem rozehřál na plynové lampě ve stánku ČEZu. U srdce mě před startem hřálo vědomí, že ten klistr nemám šanci na 45km sjet z lyží, natož z rukavic, hůlek a bot.

V deset […]

Testování formy

Jelikož jsem se na BTčku dozvěděl, že celkem točím, ale chybí tomu rychlost. Rozhodnul jsem se zveřejnit, proč nedosahuji požadované rychlosti již teď v zimě. Začal jsem totiž trénovat pod vedením Anttiho Harju:

Ten mi do tréninku zavedl několik inovací. Například minulé úterý bylo ve znamení testovacího běhu. Ten jsem začal v prosinci jako 6x1km po 3min na kilák a pauzou 3min. Tento běh opakuji každé 3 týdny. Minulé úterý jsem se dostal už na 8x1km s pauzou pod 2min a tempo stále držím 3min na kilák. Tak uvidíme zda před MS poběžím 8km v kuse za 24min v rámci progresivního vývoje v tréninku…

S Pipem (Antti Harju) jsem v kontaktu hlavně online v rámci tréninkového deníku KR:

A zatím vše funguje jak má. Tento víkend je ve znamení Portugalska a všichni správní lampióni sledují výsledky z POMu 2012. Já se letos asi po 5 letech neúčastním a jsem za toto rozhodnutí rád. Například loni jsem se na POMu ztrácel jak malej a běhal totální tužku. Letos místo toho sbírám seběvedomí v okolí Brna a těším se na první nalezené lampióny, takže bych nemusel mít nedostatek mentální síly už v květnu jako loni…

Do kopce ve vlaku

Ale […]

Kouďákovy Lumpárny

Jelikož jsem začal tvořit stránky na podzimní závody pořádané Pragoukou zabrousil jsem do svých elektronických alb a hned navrchu na mě vyskočily Kouďákovy lumpárny z průběhu MS 2012 ve Francii:

Zatímco Kauč si v klidu pádloval na jezeře:

Kouďák mu mezitím narval Kajak do sprchy: A ještě se tomu poťouche smál

A to nemluvě o tom co udělal tomu bezbranému pánovi s pilou: Francie bylo Kouďákovo PRVNÍ MS a já nechci vidět jaké lumpárny bude vyvádět letos?

Hledáme třetího do party na Šumavák!

Po návratu z Portugalska jsem pochopil, že jenom běhat v Čechách nepůjde, takže jsem opět oprášil lyže. Minulý víkend už to vypadalo, že mě obléknou do stolečku a budu muset hledat lampióny v Jakušicích. Nakonec mě ale zachránil Boky, který mi sebral stoleček a to nemluvě o tom, že Kládin mě odmítl registrovat do Slovanu Zdravotníku Praha. Tak jsem nasadil šoupací lyže a začal se poctivě připravovat na vrchol zimy Šumavák.

Na Šumavský marathon se totiž můžu registrovat sám nemůže mi to nikdo zakázat a navíc na něj nepotřebuju stoleček. Jediné co mě děsí jsou přenosy ČT z dálkových běhů, protože se bojím, že na Šumavák nebudu potřebovat ani nohy.

Ale proč to zde píšu, se Šéďou hledáme třetího do soutěže týmů:

Soutěž týmů: V závodě na 43 km klasickou technikou (26.2.2012) vypisuje pořadatel soutěž o ŠUMAVÁK TEAM. Tým tvoří až 6 závodníků přihlášených na 43 km. Hodnotí se součet časů tří nejrychlejších členů týmu. Vítězný tým získá soudek zlatavého moku ze Šumavského pivovaru Vimperk.

Takže kdo s náma vyrazí pro soudek? Teda jestli se někdy naše platba zobrazí v systému spolu s týmem Zdravotník Praha…