Jan Bet Procházka

Finsko klepe na dveře!

Po MS ve Švýcarsku jsem si dopřál dva týdny dovolené, ale poté už jsem musel zpět do práce, protože MS ve finském Vuokatti klepe na dveře. Jelikož běhám za Finský oddíl Kalevan Rasti a Vuokatti je od Joensuu vzdáleno necelých 200km, vyrazil jsem na tréninkový kemp do Joensuu. Trénovat v okolí Joensuu není vůbec od věci, jelikož většina map v okolí je z dílny Jussiho Silvennoinena a Rauna Asikainena, kteří jsou hlavními kartografy WOC 2013 a zároveň členy Kalevanu. Navíc kopce v okolí jsou součástí stejné geologické struktury, jako kopec ve Vuokatti.

U nás na kontinentě je těžké natrénovat na nástrahy severského terénu, proto jsem neváhal ani minutu, když jsem dostal od Anttiho Harju nabídku zúčastnit se tréninkového kempu Finské reprezentace. Spolu se mnou na sever cestoval ještě Honza Šedivý a všechny tréninky s námi odběhal i Philippe Adamski. Na programu byly připravené tréninky od oddílu, z nichž se značná část běhala v závodní rychlosti. Bohužel jsem nedostal povolení nahrát na web mapy s tratěmi, takže se pouze pokusím přiblížit vám terény příštího MS:

Middle a štafety: Terén naprosto severský na který se bude velmi těžké připravit. Náš první trénink byl na mapě Kauhee a musím podotknout, že nám hodně […]