Jan Bet Procházka

World Games Cali

Two weeks after WOC, there is another big event coming. The world games in Columbia more precisely in Cali are starting in few days. Even destination is remote, it looks like our performances will be much more visible in our country. The World Games are under media coverage of Czech Olympic Committee and we have short TV summary in TV every evening. That is a step forward compare WOC,which was nearly invisible in our country (OK, our results were poor but still…)

Our team arrived yesterday and today is jet lag day. We are just hanging around Cali and getting into the mood of World Games. First impressions are good, just long waiting is sometimes annoying.

Our competitions start on Friday evening of CET time with sprint, followed by Saturday middle and Sunday’s mixed relays. Don’t miss it!

Getting to the mood: unknown athletes but still popular:

MS Vuokatti, desáté místo ze sprintu

ale jinak zklamání…

Stránky MS GPS tracking TV přenosy na STV

Sprint 10. místo: Organizátoři připravili velmi pěkný finálový závod ve sprintu, kdy do Sotkama rozestavěli 640m nových plotů. Cíl byl na místním basebalovém stadionu, který byl plný diváků a ti dokázali vytvořit neskutečnou atmosféru. Do finále jsem postoupil jen já a Dým, a když jsem těsně před odchodem do karantény hledal startovku na netu našel jsem u ní i 24 rádiových kontrol s přesnou informací v jaké vzdálenosti od startu jsou. Takže jsme s Dýmem cestou do karantény provedli slušný brainstorming a věděli, že prvních 8 kontrol bude nasekaných a 500m před cílem bude dlouhý postup… Opět jsem po letech nakreslil mapu v Ocadu, takže podklady jsme měli ideální.

Samotný závod probíhal hladce, na začátku jsem běžel možná až moc pečlivě, a v půlce jsem se konečně rozběhl, ale nakonec m došly síly a dobíhám si pro pěkné 10. místo. Super začátek MS a hlavně výborný mapový výkon, přesto né uplná spokojenost. Já prostě ve sprintu chci začít chodit na pódium, ale letos jsem na něj neměl fyzicky, bohužel.

Middle 21. místo Sen o middlu se skoro rozplynul na první kontrole v kvalifikaci, kdy jsem ztratil kontakt s […]