Jan Bet Procházka

Jubilejní desátá Posázavská stezka

Jako každý rok se letos 25. 12. v 10h sešlo na parkovišti u Skalska několik (přesně 15) borců a vyrazili jsme vypotit kapra a cukroví. Na začátku někdo pronesl, že je to desátý ročník. V tu chvíli jsem se zarazil a zjistil, že já sám nevím, kdy jsme poprvé okolo Sázavy běželi na Boží hod vánoční.

Posázavskou stezku podle pamětníka Luboše objevilo pradávno Kaliméro, ale Luboš ji vylepšil a vymyslel trať z parkoviště u Skalska. Níže jsem tedy vypasl záznamy z tréninkáče od roku 2003. Při čtení záznamů z tréninkáče narazíte na pár nesrovnalostí. Zaprvé proč je stezka vždy jinak dlouhá? Nejdřív jsme neběhali Vlčí roklí, pak také naberu nějaké kilometry, když čekám v Kamenném Přívoze a občas jsme běhali nahoře delší trasou atd… Od roku 2011 jsem začal psát deníček v AJ, aby mi rozuměl Antti Harju. Jinak zde jsou mé tréninkové záznamy:

2003: Výběh se zrychlením do kopců (Posázavskou jsem očividně ještě neznal) 2004: Posázavská stezka s Lubošem a Miňou, 40min po stezce jsme šli fakt rychle a od 100min jsem totálně prošitej (122min/27km) 2005: Posázavská stezka 138min/30km 2006: I-kolo II-běh volně a cítím patu (Vypadá to, že 2007 nedobrovolně vynechávám, ale Bůh drtič nastupuje) 2007: Posázavská […]

O-Gala ukončilo sezónu 2013

Poslední dobou hledám lamiony hlavně v noci a sportident jsem skoro měsíc neviděl (nebýt včerejšího Mikulášáku na Bradech). Tak trochu známka toho, že je po orienťácké sezóně 2013 a poslední tečku zapsal 30. listopad, pro některé i brzký 1. prosinec. Tento orienťácký Silvestr nás vyslal do nové sezóny, i když moje zimní příprava je již několik týdnů nastartována.

Nejlepší orientační běžec roku 2013 Hlasování odborníků mi přiřklo titul nejlepšího orietnačního běžce roku 2013. Tímto odborníkům děkuji za hlasy, ale bohužel letošní vítězství v anketě nebylo podloženo dostatečně silnými individuálními výsledkovými základy. Zatímco na MS ve Finsku jsme se mi dospělí cítili tak trochu ve stínu JWOC, které se konalo v Čechách na O-gala jsme mi orienťáci naopak tak trochu zastínili bikery. Ti kluci měli letos super výsledkovou sezónu a výčet jejich úspěchů z MS a ME mi může sloužit jako motivace do sezóny 2014.

zde je krátký rozhovor na stránkách ČSOS

Mikulášský běh na Bradech Po anketě jsem v neděli nastoupil na tradiční Mikulášský běh na Bradech. Jelikož jsem se poslední dobou cítil na krosových závodech fakt výborně, tak jsem na Mikulášáku hned v úvodu nahoře u Křížku kamarádsky přeběhl odbočku, a přidal si schody navíc. Ty mě stály okolo […]