Jan Bet Procházka

4. místo na Mistrovství Evropy

Ušil jsem si na sebe před odjezdem na ME bič, když jsem v jednom rozhovoru Zhalymu prokecl. Jako svůj cíl jsem si stanovil top6… Naštěstí tentokrát nezůstalo pouze u plné huby keců a na řadu přišly činy, tedy čin.

Middle 4. místo

Začněme od konce, dneska jsem to splnil a doběhl si pro super 4. místo. Výborný běžecký výkon podpořený mapovou jistotou mě katapultoval do výšin, ve kterých jsem při individuálním závodě ještě nebyl. V tomto závodě se trestal každý metr naběhnutý navíc, takže postupů v 2D rerunu s postupy prvních závodníků vypadá jako pěkný azimuťák.

rozhovor na repre stránkách ČSOS news

Co říci víc, zrušená kvalifikace poslala do finálového závodu asi 130 závodníků, což bylo tak trochu vidět. Vydupané cestičky ulehčovaly orientaci, ale nezrychlovaly. Jako výborný trénink na tento závod považuji MČR v krosu, zde jsem 10km zvládl za 33min, zatímco na ME v daleko členitějším terénu s náročnějším podkladem a mapou v ruce, jsem za 33min stihnu oběhnout 8km. Výkon na MČR v krosu mi ovšem pomohl hlavně psychicky, věděl jsem, že na to mám a chtěl jsem to jen prodat, což se povedlo.

můj první individuální diplom:

s bramborou od Kodyho:

Sprint 18. místo […]