Jan Bet Procházka

Project WOC Long down, due to relay focus

This year I did whole winter aim for WOC Long distance. My project LONG did have a first signs of failure on EOC. There I did decide to skip a long distance, because terrain did not suite my so well. I need bit slower and hillier terrain to be able to succeed on long. And of course success on middle give me some self-confidence for WOC middle.

Selection races I did aim all my focus for our Selection races and even got a idea to skip our sprint selection race to put myself under bigger pressure. In the end my fear win and I did not want to miss sprint selection race. After two OK runs on sprint and middle compare to other Czech guys I was not any more in hungry mood before starting long selection race. My run on Long selection race was terrible. I was so afraid, that I do not have enough good speed and focused myself just for running with two terrible mistakes in early part of course. Even I was still able to reach some pretty good splits in longer route-choices my result was pretty poor.

GPS from Long

WOC, all disciplines without long […]

Srovnávací závody Itálie,

aneb na MS je stále dlouhá cesta, protože srovnání s čechy sice nedopadlo nejhůře, ale se světem dopadlo dost tragicky…

Sprint Sprint je nakonec bude jedna z disciplín, kterou poběžím na MS. Srovnávací závod mi moc nevyšel, když jsem se na začátku trápil technicky. V nepravidelném centru Trevisa jsem musel ubrat plyn, abych neudělal zbytečné chyby a tak jsem první půlku závodu běžel za svým běžeckým potencionálem. Přičtu-li k tomu i pár špatných voleb postupů, máme výsledné až třetí místo, ale hlavně velmi průměrný výkon, který na MS na top10 určitě nestačí.

výsledky

moje postupy

Zhalyho video:

Middle Middle musím odběhnout bez vědomých chyb, abych byl schopný bojovat o přední pozice. Tento úkol jsem bohužel nesplnil a tak když cestou na 4 kontrolu skoro vybíhám z mapy, začínám tušit, že už bojuji spíše o nominaci na MS, než dobrý výsledek ve srovnání se světovou špičkou. Nakonec se mi daří vrátit se do závodu, sice na několika postupech ztrácím cenné vteřiny defenzivní taktikou, ale již zbytečně nechybuji. V cíli jsem opět nespokojen. Asi mám moc vysoké nároky. Pocitově se mi běželo pěkně, přesto jsem očekával alespoň o 1 minutu rychlejší běžecký čas a do MS musím odstranit i velké mapové […]