Jan Bet Procházka

MS lesní disciplíny

jsem v širší světové špičce, ale stále daleko od medaile. Už je tomu více jak dva týdny, co skončilo MS v italských Dolomitech. Moje poslední dvě vystoupení v lesních disciplínách byla vydařená, ale před sezónou jsem doufal ve větší úspěch.

10. místo na krátké trati Po doběhu do cíle jsem byl se svým výkonem velmi spokojený, ale pozdější analýza poukázala na moji velmi defenzivní taktiku během závodu. S mojí technickou vybaveností neumím v tomto terénu běžet technicky čistě při maximální rychlosti, a tak jsem si většinu postupů co nejvíce zjednodušoval a v obtížných místech musel zpomalovat. Díky tomuto přístupu jsem se vyvaroval zbytečných chyb a můj výkon byl celou dobu pod absolutní kontrolou, na druhou stranu touto defenzivní taktikou asi nikdy nezískám vytouženou medaili z individuálního závodu.

výsledky TV dokument ČT z MS GPS tracking

6. místo ze štafet Složení naší štafety bylo značným před-závodním oříškem, je to super mít v týmu 5 vyrovnaných borců, kteří jsou schopni ve štafetách konkurovat světové špičce. Stále si myslím, že konečný výběr Šédi a Ňufa do štafety byl v dané chvíli jasně nejlepší. V samotném závodě se bohužel ani jednomu z nás nepodařilo podat optimální výkon. Ňuf na prvním úseku ztratil na farstě […]

Sprint ?orienteering? relays

I had ran second race on WOC2014 yesterday, sprint relays. The question mark in header is there for purpose, because I am not sure how much this was about orienteering? I got the same strange feeling after running World Games Sprint last year.

It is all about (orienteering) This year on WOC Sprint Relay organizers got a really nice terrain with some tricky areas, from some reason they did not use them to make this race trickier. Of course this was a tight competition and I guess it have to be really spectacular for the many spectators in the city. I had enjoyed amazing cheering all the way through 3rd leg, but…

For example we did a lot of theoretical preparation with the Czech team and here is just example of bit more tricky course thought city. Here you can find my course; I set out before the race: map1 map2 On the one hand with this kind of forking and course race might be bit less tight and maybe not so spectacular, on the other hand we are orienteer’s and orienteering might be on the first place!

7th place for Czech team We were not the favorites of relays, […]

8. místo ve sprintu na úvod MS

MS v Itálii odstartovalo v sobotu 5. 7. sprintem v Benátkách. Pořadatelé nám připravili pěknou trať, která ovšem nebyla úplně záludná, a tak rozdíli v cíli byly minimální. Největším oříškem tak zůstala bezchybná a hlavně rychlá realizace postupů, na které se dalo hodně ztratit…

photo by Vory

Já osobně jsem se svým výkonem spokojený, tajně jsem doufal, že by mi to mohlo konečně ustřelit do top6, ale udělal jsem jednu chybku a navíc jsem úplně nezvládl realizaci několika postupů v křivolakých uličkách Benátek. První a jedinou chybu jsem předvedl na 6 kontrolu, kdy jsem si nevšiml „umělé zdi“ a naběhl do slepé uličky. Jak jsem se později dozvěděl, tak „umělé zdi“ byly užší než je definováno v ISSOMu a navíc na postupu na 6 kontrolu byla zeď přímo pod čárou postupu, přesto jsem byl spíše jedem z mála, kdo se nechal nachytat… Po průběhu diváckým úsekem jsem měl slabší výkonu část na postupech na 12, 13, 14 a 16 kontrolu, když jsem nedokázal realizovat na první pohled lehce viditelné postupy a mírně ztrácel. V mém výkonu je tak stále malý prostor pro zlepšení, přesto jsem spokojen.

oficiální výsledky

video replay

[…]