Jan Bet Procházka

VT Skotsko

V průběhu minulého týdne jsme si byli osahat terény ve Skotsku. Letěli jsme rovnou z MČR družstev, takže v pondělí jsme trochu odpočívali, přesto jsme si střihli první trénink na mapě Inshriach. Podložka v tomto prostoru byla severská, tedy kamenitá s borůvčím a vřesem, takže jsme tahali nohy za sebou…

V úterý jsme jeli dopoledne na oficiální model na long a odpoledne jsme si střihli zkrácený long na mapě Battan. Oba terény byly opět naprosto severské a na longu jsme dostaly až na Kubátika neskutečný výprask od Haldenu (Kratov, Lundanes, Mažňák). Ta trochu jsem se začal bát možnosti uspět příští rok na MS.

Ve středu jsme si ale trochu zvedli sebevědomí, sice jsme stále běhali na severských mapách. Například dopolední sudá-lichá už však byla spíše v leteckém terénu Loch-Vaa. Odpoledne jsme si dali tradiční kombotech již v terénu, který podložkou připomínal spíše Dánsko.

Čtvrteční dopoledne jsme běželi druhý rychlý trénink a tentokrát již v leteckém terénu s tvrdou podložkou. V tradičních štafetových úsecích jsme lehce drželi krok s Haldenem. Zvlášť Voitoi, který vyhrál všechny úseky… Odpoledne jsme si dali down-hill z ubytka, který byl spíše kochací.

Po páteční rekogniskaci terénu sprintu a middlu WOC 2015, jsme si dali víkedové závody. […]

Dva tituly pro Pragovku

Letošní domácí sezónu zakončily již tradičně dva mistrovské štafetové závody.

MČR štafet Flaška chodil celou sobotu po shromaždištoi se vztyčenou hlavou a hláškou: „Je to těžký běhat za Pragofku, když nefunguje rádio na trati, tak mě chce Bet hned vyměnit“. Je pravda, že když prvním rádiem proběhl Luboš a Flaška pořád nikde, tak jsem pronesl něco v podobném smyslu. Na divácké se Flaška už objevil v závěsu za Lubošem a hlavně i za Chlupem. Tím si získal zpět naši důvěru. Mazat med kolem pusy Šéďovi už asi ani nemá cenu, takže můžu říct jenom díky kluci!

výsledky tracking záznam na ČT sport

MČR družtev Těžší než vyměnit Flašku, bylo vyšoupnout Lanďáka z prvního týmu. Když ale holky měly ze soboty stříbro, stali se z nás najednou hlavní aspiranti na vítězství. Nakonec tak tým doplnil zkušený trenér Brázda a po parádním vystoupení celého týmu jsme po malé odmlce opět dokázali urvat titul i v nejdůležitějším klubovém závodě. Díky Bohovi drtičovi, Vendulce, Flaškovi, Martě T, Šéďovi a Marti za parádní zážitek.

Mě osobně neděle fakt bolela, už toho bylo na závěr sezóny dost. Navíc když jsem se vychyboval na rádiu, kde jsem nechal asi 1,5min a doběhl mě zpět Noga. Na křížení […]

Finále SP a MČR klasika

Během dvou předcházejících víkendů jsem se zúčastnil dvou podzimních vrcholů sezóny. Prvním byl domácí šampionát na klasické trati a druhým finále SP. Ani jeden víkend se úplně nezdařil, ale ze Švýcarska jsem alespoň odjížděl se vztyčenou hlavou.

MČR klasika

O tomhle mistráku už bylo napsáno mnoho, ať už u Mráze nebo Vojcka. Já osobně jsem si mistrák doslova vyžral, když jsem po shromaždišti v sobotu vyhlašoval, že jsem se v kvalifikaci šetřil. Při finálovém závodu jsem do toho začal „řezat“, ale moje tempo nějak bolelo už od začátku. Následně na šestku volím nesmyslnou obíhačku a postup na sedmičku byl vrcholem zmaru, kdy se naplno projevilo, že mi to neběží… Naštěstí se poté ještě trochu zachraňuji na dlouhých postupech, viz Pekkova analýza na stránkách pořadatelů. Na závěr se mi daří trefovat se do správné stopy, ale s průměrnými mezičasy. To už bojuji s únavou, každý krok mě bolí a počítám metry co mi zbývají do cíle. Musím smeknout před výkony „mladých pušek“, zvlášť Chlup šel parádně viz jeho mezičas na sběrku. Stejně tak Píkej a Leoš (Maroš) předvedli pěkné výkony po nevalném jaru.

Výsledky

Finále SP

Dva závody finálové série SP měly být vyvrcholením podzimní sezóny. Naštěstí se mi opět […]