Jan Bet Procházka

Jukola a druhé kolo SP

Jukola 2015

Běhat Jukolu za finský Kalevan Rasti je každý rok neskutečný zážitek. Letos jsme v prvním týmu sice díky různým zraněním měli „pouze“ dva Finy. Za vše hovoří slova našeho trenéra Anttiho Harju při závěrečné poradě: „And remember for Hannu and Jere Jukola is like second Xmas!“.

Jukola se běžela v nádherném terénu u Turku. Jelikož jsem neměl čas jet na týmový Jukola camp, vyrazili jsme s Ňufem na Jukolu už ve středu a střihli si ve čtvrtek jeden rychlý a výživný trénink s IFK Lidingo. Moje pocity z tohoto tréninku byly dobré, a tak jsem se těšil na nedělní brzký start.

Závod se nakonec rozhodoval na 3. úseku, kdy Portin za Halden a Baptist za Kristiansand předvedli opravdu excelentní výkony a vytvořili pro své týmy slušný asi pětiminutový náskok. Ten už se nám nepodařilo stáhnout, i když jsme k tomu měli hodně příležitostí, bohužel jak Ňuf na čtvrtém, tak Jere na pátém úseku předvedli „pouze“ průměrný výkon okolo desátých časů na úseku. Jere mi předával trochu přes tři minuty za vedoucím Haldenem. Moje nohy byly po dlouhé době opravdu svěží a já se snažil docvaknout ztrátu. Bohužel jsem na 7 kontrolu ztratil kontakt s mapou a ztratil 1,5min […]