Jan Bet Procházka

MS Švédsko 20. místo z middlu

Hned na úvod musím říct, že letošní MS bylo asi poslední, na které jsem se cíleně připravoval. Už před sezónou jsem se rozhodl, že je to moje poslení v reprezentačním týmu. Jedním dechem však musím dodat, že trénovat budu dál. Jen už nechci vše směřovat k úspěchu na MS. Možná mi díky tomuto rozhodntí narostou křídla a ještě za rok zajedu na nominačky? Přiznám se, že hledám změnu, protože od roku 2014 moje výkonost klesá dolů a bojovat o 20. místa na MS mě netěší…

Middle 20. místo Na MS jsem se dokázal připravit dobře, na middlu jsem se cítil fyzicky slušně a navíc jsem podal supr mapový výkon. Udělal jsem na trati pár chybek. Zklamáním je však konečné 20. místo. Fakt jsem čekal, že s tímto výkonem bych měl být okolo první desítky, ale výsledky byly tentokrát opravdu našlapané.

Samotná trať byla technicky celkem náročná, hlavně v úvodní pasáži. Poté následovalo pár „transportních“ postupů k aréně, ale i ty měly několik řešení. Většinu závodníků následně překvapil závěrečný pytlík. Tento typ terénu se nevyskytoval na žádné z tréninkových map a závodník musel změnit strategii volby postupů.

GPS tracking výsledky

Štafety 11. místo Druhý nejhorší výsledek za těch deset let, […]